جلسه هم اندیشی درخصوص موضوع گودهای رها شده پر خطر، دوشنبه اول مهرماه در محل سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، این جلسه با حضور مهندس حسین احمدی معاون خدمات مهندسی، دکتر حامد میرزائی فر مدیر کنترل نقشه، مهندس حسن شعبان خالدی مدیر بازرسی و کنترل ساختمان سازمان و خانم مهندس میری نماینده معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران و شرکت های ناظر و طراح تشکیل شد.

مهندس حسین احمدی، معاون خدمات مهندسی سازمان در ابتدای این جلسه ضمن خیر مقدم به مدعوین به تشریح اهداف سازمان از برگزاری این جلسه پرداخت که از جمله محورهای مطرح شده در این نشست مشترک فراهم کردن بسترهای لازم به منظور استفاده از تمام توان متخصصین ذیصلاح در پروژه‌های ساختمانی و تبادل نظر و تصمیم گیری و ارائه راهکارهای لازم و تمهیدات اندیشیده شده در جهت مرتفع نمودن گودهای پر خطر با هدف ایجاد امنیت و آرامش در سطح شهر تهران عنوان نمود و مباحثی را ارائه و به سوالات شرکت‌کنندگان پاسخ داد.

در ادامه این نشست ناظران حاضر در جلسه با ابراز نگرانی نسبت به گودهای پر خطر رها شده به تشریح مساله پرداختند و ضمن ارائه گزارش از پروژه های مشکل دار اذعان داشتند که متاسفانه با وجود پیگیریها و مکاتبات مکرر، این نابسامانی ها برطرف نشده به طوری که در برخی پروژه ها به دلایل مختلف از جمله تغییر کاربری ملک، تعویض مالک و مسائل مالی با وجود ارائه گزارش‌های مرحله‌ای به شهرداری و نظام مهندسی این موضوع مسکوت مانده است لذا انتظار دارد کنترل و نظارت بیشتری در این بخش صورت گیرد.

مهندس حسین احمدی معاون خدمات مهندسی سازمان تاکید کرد:سعی ما بر غربالگری اصولی ضمن دسته بندی گودهای پر خطر در پایتخت است تا با حساسیت این امر و کمک شهرداری بتوانیم نسبت به رفع مشکل اقدام نماییم .

در ادامه خانم مهندس میری با ابراز خرسندی از برگزاری چنین جلساتی، ضمن برشمردن موانع موجود خاطر نشان کرد: شاید یکی از دلایل رهایی گودهای پر خطر در سطح شهر تهران منافع مالکین باشد.

وی افزود : ناظران می توانند با انسجام بخشیدن و دسته بندی اصولی گودهای پر خطر و ارائه گزارشهای مرحله‌ای ما را یاری کرده تا بتوانیم این موضوع را مورد رصد و نظارت قرار دهیم.

وی گفت : هم اکنون مقاوم سازی جداره دیواره بسیاری از گودها با نیلینگ ( شیوه‌ای برای پایداری خاک ) آنها، به پایان رسیده و باید هرچه سریعتر فرایند ساخت انجام شده یا گود پر شود.

وی با تاکید بر سایر محدودیت‌های مدیریت شهری عنوان کرد : از لحاظ قانونی زمانی که مالک پروانه ساختمانی خود را دریافت می‌کند و گود برداری انجام می‌شود، شروع کار محقق شده است و در این شرایط اگر عملیات ساختمانی متوقف بماند و زمان مندرج در پروانه طی شود، مالک باید عوارض تطویل را پرداخت کند.

در انتها مهندس احمدی معاون خدمات مهندسی سازمان، خواستار تداوم برقراری این جلسات شد و گفت : سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران از برگزاری این جلسات مشترک با سایر ارگانها استقبال می‌کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *